Forum

Forum

Forum służy do wymiany pomysłów, uwag, spostrzeżeń, rozwiązań…
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Przydatne skrót klawiszy:
alt+shift+h = pomoc edytora
alt+shift+z = dodatkowe menu edytora

 

WAŻNE: prośba ogromna o zakładanie nowych wątków, gdy pojawia się nowe zagadnienie. Aktualnie ciągną się pojedyncze tematy (“Kilka pytań nowicjusza”), które zaczęły się od uruchomienia falownika, a przeszły [wcale nie płynnie] do gwarancji i pomp ciepła. Jak Ci, którzy przyjdą po nas, mają się w tym odnaleźć???. Pytania nie związane z tematem danego wątku będą usuwane przez Administratora!

 

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Przerwy w pracy na skutek wachań napięcia w sieci

Falownik Symo 6.0.3  że względu na wachania napięcia w zewnętrznej sieci często (kilka-kilkanaście razy na dobę) przerywa pracę. Przypuszczam że działają zabezpieczenia chroniące falownik przed asymetryczną pracą i dobrze. Po zatrzymaniu następuje analiza sieci i powtórny rozruch falownika i tu pojawia się problem, rozruch jest bardzo powolny osiągnięcie pełnej mocy trwa kilkanaście minut co przy sporej częstotliwości wyłączeń powoduje znaczne straty w produkcji energii. Z wachaniami napięcia nic nie poradzę bo mieszkam w takim miejscu gdzie ptaki zawracają, pytanie co zrobić aby ponowny rozruch trwał krócej (zmiana parametrów w oprogramowaniu?) ? Falownik raczej jest OK bo w chwili gdy chmura przysłoni panele spadek i ponowny wzrost mocy jest natychmiastowy. Pozdro

 

Panowie moderatorzy , administratorzy, macie jakieś pomysły na rozwiązanie problemu? Jestem przed decyzją jak powiększyć swoją elektrownię. Jeśli znajdę rozwiązanie w/w problemu to rozbudowa będzie prosta dołożę paneli i zamienię falownik na taki sam tylko rozmiar większy (zero prac instalacyjnych) jeśli nie to będę próbował z innym falownikiem i wbiję się w koszty.